Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Бачинська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бачинська Н. В. 
Вплив об'єму та інтенсивності тренувальних навантажень на показники частоти серцевих скорочень у спортсменок, які спеціалізуються у жіночій парній акробатиці / Н. В. Бачинська // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 24. - С. 13-16. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено, що визначення показників частоти серцевих скорочень акробаток може використовуватися як для оцінки навантажень тренувального заняття, композицій, парних, індивідуальних елементів, так і для оцінки переносимості навантажень в процесі поточного контролю.

Исследовано, что определение показателей частоты сердечных сокращений акробаток может использоваться как для оценки нагрузок тренировочного занятия, композиций, парных, индивидуальных элементов, так и для оценки переносимости нагрузок в процессе текущего контроля.

In article is spoken about that estimation of reaction of frequency of cardiac abbreviations of acrobats can be used as for estimation of loading of the training getting busy, compositions, pair, individual elements, so for estimation of bearable of loading in the process of current control.


Ключ. слова: менструальний цикл, тренувальні навантаження, тренувальний процес, жіноча акробатична пара
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.63.04

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гаркавенко В. В. 
Залежні від статі відмінності електроенцефалографічних і психологічних показників у пацієнтів з хворобою Паркінсона / В. В. Гаркавенко, Н. Ю. Бачинська, І. М. Карабань // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 50-51. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.3-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Бачинська Н.  
Застосування препарату "Мемоплант" у неврології та геріатрії / Н. Бачинська // Ліки України. - 2002. - № 7-8. - С. 33-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бачинська Н. Ю. 
Застосування препарату "Пікамілон" для лікування хворих літнього і старечого віку з гіпертензивною дисциркуляторною енцефалопатією та синдромом помірних когнітивних порушень / Н. Ю. Бачинська, О. В. Демченко, К. М. Полєтаєва, В. О. Холін, А. А. Шулькевич, А. В. Писарук // Пробл. старения и долголетия. - 2006. - 15, № 3. - С. 218-231. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Бачинська Н.  
Мемоплант у нейрогеріатричній практиці / Н. Бачинська // Ліки України. - 2005. - № 12. - С. 53-56. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Бачинська Н. В. 
Планування тренувальних навантажень в передзмагальному мезоциклі для акробатичних пар з урахуванням біологічних особливостей жіночого організму : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту / Н. В. Бачинська; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Наведено результати експериментального дослідження ефективності розробленої програми підготовки до змагань жіночих акробатичних пар високої кваліфікації, що враховує менструальний цикл акробаток, які перебувають внизу (17 - 20 років) і відсутність менструальної функції у акробаток, що перебувають вгорі (13 - 15 років). Запропонована система підготовки у передзмагальному мезоциклі складається з чотирьох комбінованих мікроциклів, залежно від фаз менструального циклу. На підставі аналізу одержаних результатів зазначено, що показники після експерименту у контрольних групах партнерок обох амплуа не мають достовірних відмінностей у порівнянні з результатами до експерименту. В експериментальних групах партнерок обох амплуа після впровадження наведеної методики виявлено достовірне поліпшення показників загальної та спеціальної фізичної підготовки (рівня значущості 95 % та 99 %), координаційних здібностей, функціональних показників організму спортсменок. Результати змагань (середня оцінка за техніку й артистизм виконання, сума багатоборства) після експерименту в спортсменок експериментальної групи значною мірою покращалася у порівнянні з даними контрольної групи. Проведено порівняльний аналіз контрольних і експериментальних груп та показано доцільність використання запропонованої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.63.154

Шифр НБУВ: РА344835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бачинська Н. Ю. 
Інтелектуально-мнестична діяльність і персоналістичні особливості при старінні та залежній від віку патології головного мозку : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / Н. Ю. Бачинська; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2005. - 40 c. - укp.

Уперше визначено характерні зміни відсоткового розподілу когнітивних можливостей у осіб різних вікових груп, старших за 60 років. Виявлено збільшення пропорції осіб з м'яким когнітивним зниженням та деменцією на тлі суттєвого зниження частки осіб з незмінним рівнем когнітивного забезпечення та практично постійної відсоткової кількості осіб з залежним від віку зниженням пам'яті. З'ясовано особливості структурних характеристик інтелектуальної діяльності та особистості за нормального старіння, дисциркуляторних енцефалопатій і початкових стадій хвороби Паркінсона та хвороби Альцгеймера. Установлено, що у механізмі формування когнітивних змін та психологічної дезадаптації особистості у разі залежної від віку патології головного мозку відбувається суперпозиція та перекриття власне вікових змін нервової діяльності прогресуючим патологічним процесом. Визначено ранні ознаки патологічних змін когнітивних функцій і персоналістичних характеристик і їх відмінності від змін, що спостерігаються під час фізіологічного старіння. Розвинуто положення про доцільність та необхідність превентивного, стабілізувального та симптоматичного терапевтичного втручання на ранніх етапах формування когнітивного дефіциту за різних форм патології головного мозку у пацієнтів старшого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бачинська Н. В. 
Фізичне виховання та сучасні тенденції розвитку олімпійського та професійного спорту в Україні : монографія / Н. В. Бачинська. - Д. : Нова ідеологія, 2011. - 192 c. - Бібліогр.: 170 назв. - укp.

Висвітлено історичні передумови становлення та розвитку професійного спорту (ПС) в Україні у ХІХ - ХХІ ст., особливості та соціальні функції професійного комерційного спорту, протистояння любительського та професійного спорту в контексті олімпійського руху, розвитку ПС у 1970 - 1980 рр. Проаналізовано основні тенденції розвитку ПС в Україні та закордонних країнах. Розглянуто питання створення національних структур ПС у контексті їх інтеграції в систему міжнародного ПС, адаптації професійних клубів до умов ринкової економіки в державі. Наведено порівняльну характеристику українських та зарубіжних моделей розвитку ПС. Розкрито особливості української професійної футбольної ліги та прем'єр-ліги, клубного баскетболу, професійного боксу та професійних тенісних турнірів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР)90 я73 + Ч514(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бачинська Н. Я. 
Психолого-педагогічні засади формування соціокультурної компетенції студентів мовних спеціальностей / Н. Я. Бачинська // Наука і освіта. - 2012. - № 1. - С. 8-12. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено психолого-педагогічні засади формування соціокультурної компетенції студентів мовних спеціальностей, важливим аспектом якої постає взаємозв'язок мови та культури. Розглянуто поняття "мовна картина світу", "культурна картина світу", "вторинна мовна особистість" як сукупність здатностей людини до іншомовного спілкування на міжкультурному рівні. Підкреслено, що під час формування соціокультурної компетенції студентів мовних спеціальностей необхідно приділяти увагу ознайомленню їх з культурою країни, мова якої вивчається, а також навчити мислити та висловлюватися поняттями, які властиві носіям мови, максимально насичувати автентичними матеріалами навчальний процес. Визначено напрями подальших досліджень.

Исследованы психолого-педагогические основы формирования социокультурной компетенции студентов языковых специальностей, важным аспектом которой является взаимосвязь языка и культуры. Рассмотрено понятия "языковая картина мира", "культурная картина мира", "вторичная языковая личность" как совокупность способностей человека к иноязычному общению на межкультурном уровне. Подчеркнуто, что при формировании социокультурной компетенции студентов языковых специальностей необходимо уделять внимание ознакомлению их с культурой страны изучаемого языка, а также научить мыслить и высказываться понятиями, которые свойственны носителям языка, максимально насыщать аутентичными материалами учебный процесс. Определены направления дальнейших исследований.

The article analyzes psychological and pedagogical foundations of forming sociocultural competence of students majoring in languages. The author discloses the notions worldview', linguistic view of the world', cultural view of the world'; states mutual influence of language and culture in the process of teaching foreign languages.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.203 + Ш100.33 р30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бачинська Н. В. 
Черліденг: загальна характеристика та методика викладання : [навч. посіб.] / Н. В. Бачинська; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ : Нова Ідеологія, 2013. - 256 c. - Бібліогр.: с. 251-255 - укp.

Розглянуто історію розвитку та загальну характеристику черліденгу. Наведено правила змагань з цього виду спорту. Викладено основи технічної, акробатичної та фізичної підготовки у черліденгу. Показано, що черліденг може істотно вплинути на розвиток молоді в фізичному, психологічному та соціальному аспектах, орієнтувати їх на заняття спортм і фізичною культурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.291.5

Шифр НБУВ: ВА778808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бачинська Н. Ю. 
Роль чинників ризику, які модифікуються, у розвитку помірних когнітивних порушень у хворих з дисциркуляторною енцефалопатією та метаболічним синдромом / Н. Ю. Бачинська, О. О. Копчак // Укр. неврол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 53-60. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити роль чинників ризику, які модифікуються, у виникненні помірних когнітивних порушень у хворих різного віку з дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) та метаболічним синдромом (МС), а також характер змін когнітивних функцій у цих пацієнтів через три роки. У дослідження залучили 269 хворих віком від 45 до 87 років з ДЕ змішаної етіології (атеросклеротична, гіпертонічна, дисметаболічна). МС діагностували згідно з оновленими критеріями (2009). Усім хворим проведено клініко-неврологічне обстеження з вимірюванням артеріального тиску, обчисленням індексу маси тіла, загальні лабораторні тести, інструментальні дослідження (комп'ютерна та/або магнітно-резонансна томографія головного мозку), Для оцінки ступеня когнітивних порушень використовували коротку шкалу оцінки психічного статусу (Mini-Mental State Examination - MMSE). Наявність МС вірогідно підвищувала частоту судинних чинників ризику в пацієнтів з помірними когнітивними порушеннями всіх вікових підгруп, зумовлювала вірогідне погіршення їхніх когнітивних функцій через три роки, особливо у хворих похилого та старечого віку. Висновки: раннє виявлення та корекція серцево-судинних чинників ризику, таких як артеріальна гіпертензія, гіперхолестеринемія, цукровий діабет або куріння, сприятимуть поліпшенню когнітивного функціонування та запобігатимуть виникненню деменції з віком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бачинська Н. Ю. 
Ефективність лікування донепезилу гідрохлоридом хворих похилого віку із синдромом деменції альцгеймерівського і судинного типу залежно від поліморфізму гена апоЕ / Н. Ю. Бачинська, І. Ф. Рожелюк, В. О. Холін, І. М. Пішель, Ю. І. Леонов // Укр. неврол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 107-115. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Бачинська Н. Я. 
Діагностика рівнів сформованості соціокультурної компетенції студентів мовних спеціальностей засобами англійського фольклору / Н. Я. Бачинська // Наука і освіта. - 2012. - № 7. - С. 25-29. - укp. - рус.

Визначено критерії і показники рівнів сформованості соціокультурної компетенції (СКК) студентів. Запропоновано діагностувальні завдання для з’ясування рівнів сформованості СКК студентів мовних спеціальностей засобами англійського фольклору. Розглянуто когнітивно-лінгвістичний та соціокультурний критерії . Зазначено, що коефіцієнт рівнів сформованості СКК у більшості студентів досить низький, що надає підстави стверджувати про об’єктивну необхідність коректування процесу мовної підготовки студентів у напрямку більш інтенсивного формування СКК студентів мовних спеціальностей засобами англійського фольклору.

Определены критерии и показатели уровней сформированности социокультурной компетенции (СКК) студентов. Предложены диагностирующие задачи для выяснения уровней сформированности СКК студентов языковых специальностей средствами английского фольклора. Рассмотрены когнитивно-лингвистический и социокультурный критерии. Отмечено, что коэффициент уровней сформированности СКК у большинства студентов достаточно низкий, что дает основания утверждать об объективной необходимости корректировки процесса языковой подготовки студентов в направлении более интенсивного формирования СКК студентов языковых специальностей средствами английского фольклора.

Defined criteria and indicators of the levels of formation of social competence of students. Posted diagnosis lens to determine the level of development of social competence of students with special means of language English folklore. Presented cognitive-linguistic criterion, in particular, its indicators and targets. Revealed socio-cultural criteria. Noted that the ratio of the levels of formation of social competence in the majority of students is quite low, which gives reason to believe the objective necessity to adjust the process of language training of students in the direction of more intensive formation of CCM students of language majors means English folklore.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4ВЕЛ) р30-0

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Клименко О. 
Основні напрями діяльності бібліотек вишів Міністерства культури України на сучасному етапі / О. Клименко, Н. Бачинська // Бібл. вісн.. - 2011. - № 4. - С. 38-45. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто традиційні та інноваційні напрями діяльності бібліотек ВНЗ ІІІ - ІV рівнів акредитації Міністерства культури України за умов реформування системи вищої освіти держави, зокрема, книгозбірень Київського національного університету культури та мистецтв, Національної академії керівних кадрів культури та мистецтв, Харківської державної академії культури, Луганського державного інституту культури та мистецтв. Проаналізовано структури каталогів електронної бібліотеки даних закладів. Зазначено, що успішному навчально-виховному процесу та науково-дослідній діяльності у ВНЗ сприяє оптимально організована робота їх книгозбірень, яка зосереджена на формуванні та використанні інформаційних ресурсів, удосконаленні обслуговування користувачів різних категорій, запровадженні технології автоматизованих і бібліотечно-інформаційних процесів, ефективному управлінні інформаційно-бібліотечним обслуговуванням, процесів комплектування й організації фондів, бібліографічній діяльності бібліотек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.10/12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Клименко О. 
Електронні ресурси та електронні сервіси бібліотек ВНЗ III - IV рівнів акредитації Міністерства культури України / О. Клименко, Н. Бачинська // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2011. - Вип. 32. - С. 328-340. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто наповнюваність, інформативність, затребуваність, доцільність, представленість в e-середовищі бібліотек ВНЗ III - IV рівнів акредитації Міністерства культури України, користувачами яких є професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, студенти, працівники ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.11 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бачинська Н. Я. 
Формування соціокультурної компетенції студентів мовних спеціальностей засобами англійського фольклору : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. Я. Бачинська; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - Одеса, 2014. - 21 c. - укp.

Досліджено проблеми формування соціокультурної компетенції студентів мовних спеціальностей засобами англійського фольклору. Визначено сутність феномену "соціокультурна компетенція студентів мовних спеціальностей засобами англійського фольклору". Виявлено психологічні механізми формування іншомовної соціокультурної компетенції студентів зазначених спеціальностей, представлено жанрову і лінгвістичну характеристику англійських фольклорних текстів, спроектовано лінгводидактичну модель формування соціокультурної компетенції студентів мовних спеціальностей засобами англійського фольклору, розроблено відповідну систему вправ. Визначено критерії та показники оцінювання рівнів сформованості соціокультурної компетенції таких студентів засобами англійського фольклору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.373

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бачинська Н. В. 
Історія та загальна характеристика черлідінгу / Н. В. Бачинська // Наука і освіта. - 2013. - № 4. - С. 63-67. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Простежено хронологію зародження та розвитку черлідингу в США з кінця ХІХ ст., зміни гендерного складу команд, а також формування міжнародних організацій черлідингу. Акцентовано увагу на історії черлідингу в Україні, поясненні основних термінів, а також змісті змагальної вправи у всіх номінаціях цього виду спорту. В формі таблиці надано характеристики номінацій черлідингу відповідно до розроблених правил проведення змагань. Зроблено висновок про необхідність належної підтримки черлідингу в Україні та можливість його істотного впливу на розвиток молоді у фізичному, психологічному та соціальному аспектах.

Прослежена хронология зарождения и развития черлидинга в США с конца ХІХ ст., изменения гендерного состава команд, а также формирования международных организаций черлидинга. Акцентировано внимание на истории черлидинга в Украине, пояснении основных терминов, а также содержании соревновательного упражнения во всех номинациях этого вида спорта. В форме таблицы представлены характеристики номинаций черлидинга в соответствии с разработанными правилами проведения соревнований. Сделан вывод о необходимости адекватной поддержки черлидинга в Украине и возможности его существенного влияния на развитие молодёжи в физическом, психологическом и социальном аспектах.

Was traced chronology of the origin and development of cheerleading in the United States since the late nineteenth century, changes in the gender composition of teams, as well as the formation of international cheerleading organizations. The attention is focused on the history of cheerleading in Ukraine, explanation of key terms, as well as the content of competitive exercise in all categories of the sport. In the form of a table were shown the characteristics of cheerleading nominations according to established rules of competition. Conclusion about the necessity of adequate support of cheerleading in Ukraine and the possibility of its significant impact on youth development in physical, psychological and social aspects.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.294(7СПО) + Ч517.294(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бачинська Н. 
Кадри сільських бібліотек: проблеми та перспективи / Н. Бачинська, В. Несін // Вісн. Кн. палати. - 2013. - № 12. - С. 45-47. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано кадровий склад сільських бібліотек за освітнім рівнем та стажем роботи в бібліотеці. Охарактеризовано діяльність сільського бібліотекаря за умов стрімкого розвитку інноваційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)752.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бачинська Н. Ю. 
Особливості помірних когнітивних порушень у хворих з метаболічним синдромом / Н. Ю. Бачинська, О. О. Копчак // Лікар. справа. - 2014. - № 3/4. - С. 37-44. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Бачинська Н. В. 
Основні положення технології підготовки й тренувальних навантажень у парній акробатиці на етапах багаторічного вдосконалення / Н. В. Бачинська // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2015. - № 3. - С. 224-228. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено загальну структуру багаторічної підготовки з акробатики. Визначено основні завдання та спрямованість етапів підготовки спортсменів. Розроблено та уточнено нормативні рівні тренувальних навантажень у видах парної акробатики. Одержані результати можна використати під час побудови тренувальних програм акробатів. Отже, технічна підготовка в спортивній акробатиці сприятиме підвищенню спортивної майстерності за умови обліку обсягу та інтенсивності навантаження на всіх етапах багаторічного вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.631.5

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського